Witamy na stronach serwisu: Regionalne Izby Obrachunkowe
 
 

  O ...

· RIO
· Krajowa Rada RIO
· Akty prawne
· Adresy Izb
 

  Menu główne

· Strona główna
· Forum
· Ankiety
· Ciekawe strony
· Kontakt

Zbiory tekstów
· Nowe akty prawne
· Pisma i interpretacje
· KR RIO
· Pisma UOKIK
· Orzecznictwo
· Wyniki kontroli NIK
· Varia
· Unia Europejska


 

  Systemy sprawozdawcze


BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 4.079.00.48 (z dn. 2018-10-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (BeSTi@ - tylko dla Administratora)

· Poradnik "Symulacje WPF"


SJO BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 4.079.00.48 (z dn. 2018-10-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (SJO BeSTi@ - tylko dla Administratora)




Dług publiczny
· Rb-Z, Rb-N - wzory dla JST (za 1,2 i 3 kwartał)
· Rb-Z/UZ, Rb-N/UN - dla 4 kw 2013 r. - wzory dla JST (WYŁĄCZNIE dla sprawozdań za IV kwartał)


Wynagrodzenia nauczycieli (art.- 30a KN)
· Wersja elektroniczna sprawozdania za 2017 r. [wersja wzoru z 2017.11.28 - źródło: MEN, www.men.gov.pl]
 

  Znajdź w serwisie



Zaawansowane
 

  Logowanie

Użytkownik
Hasło

Nie masz jeszcze konta ?
Chcesz publikować treści
we własnym imieniu ?
Zapomniałeś hasła ?
Kliknij tutaj
 

  Aktualnie online

Aktualnie jest 352 gości i 1 użytkownik online

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj


Wizyt w serwisie: 77203448
 

RIO :: Zobacz temat - Dodatek uzupełniający - ujęcie księgowe
Witamy na stronach forum dyskusyjnego
prowadzonego przez Regionalne Izby Obrachunkowe.


Treści publikowane w tym forum przez pracowników Izb są ich indywidualnymi opiniami i nie mogą być traktowane jako stanowisko Regionalnych Izb Obrachunkowych.

Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane.
Niniejsze forum nie jest biurem ogłoszeń - posty reklamowe będą usuwane.
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  ProfilProfil   
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
RIO Forum News

Dodatek uzupełniający - ujęcie księgowe

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> Analiza wynagrodzeń - art. 30a Karta Nauczyciela
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 10:29 am    Temat postu: Dodatek uzupełniający - ujęcie księgowe Odpowiedz z cytatem

Witam
Zastanawiam się nad ujęciem księgowym wypłaty dodatku uzupełniającego dla nauczycieli.
Skoro celem wypłaty dodatku jest osiągnięcie średnich wynagrodzeń w 2009, a środki na ten cel zostały zagwarantowane w subwencji na 2009 - to czy naliczone dodatki uzupałniające nie powinny zostać ujęte w kosztach 2009 r. i przejść na 2010 jako zobowiązania niewymagalne podobnie jak trzynastka. Tym samym wykazane w sprawozdaniach o wydatkach na 31.12.2009 i bilansie za 2009r. jako zobowiązanie.
Czy ktoś rozwiązał ten problem? Czy może ktoś znalazł oficjalne stanowisko w tej sprawie?
Proszę o podzielenie się informacjami na ten temat.
Pozdrawiam
AB
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Sty 19, 2010 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam ten sam dylemat- może ktoś juz znalazł jakąś podstawe prawną rozwiązującą ten problem
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Lut 05, 2010 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak właśnie powinno być - taką informację uzyskaliśmy na szkoleniu PTE Lublin: należy ująć w koszty starego roku i wykazywać w sprawozdaniach jako zobowiązania niewymagalne, na takich samych zasadach jak trzynastki.
Pozdrawiam Ewi
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Sty 04, 2011 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jezeli chodzi o koszty 13 to wyraznie mówia o tym przepisy natomiast w przypadku dodatku uzupełniającego nie ma żadnych unormowań prawnych, że należy zaliczać do kosztów poprzedniego roku. Minął rok i nie ma żadnych wytycznych dla jst co maja z tym uczynic.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> Analiza wynagrodzeń - art. 30a Karta Nauczyciela Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB 2.0.1 © 2001, 2002 phpBB Group


 
 
Web site derived from PostNuke, which is Free Software released under the GNU/GPL license
Warunki użytkowania | Polityka Prywatności |  Webmaster
Copyright 2002- RIO Łódź