Witamy na stronach serwisu: Regionalne Izby Obrachunkowe
 
 

  O ...

· RIO
· Krajowa Rada RIO
· Akty prawne
· Adresy Izb
 

  Menu główne

· Strona główna
· Forum
· Ankiety
· Ciekawe strony
· Kontakt

Zbiory tekstów
· Nowe akty prawne
· Pisma i interpretacje
· KR RIO
· Pisma UOKIK
· Orzecznictwo
· Wyniki kontroli NIK
· Varia
· Unia Europejska


 

  Systemy sprawozdawcze


BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 4.061.03.34 dla JST i RIO (z dn. 2017-10-05)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (SJO BeSTi@ - tylko dla Administratora)

· Poradnik "Symulacje WPF"


SJO BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 4.061.03.34 (z dn. 2017-09-29)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (SJO BeSTi@ - tylko dla Administratora)




Dług publiczny
· Rb-Z, Rb-N - wzory dla JST (za 1,2 i 3 kwartał)
· Rb-Z/UZ, Rb-N/UN - dla 4 kw 2013 r. - wzory dla JST (WYŁĄCZNIE dla sprawozdań za IV kwartał)


Wynagrodzenia nauczycieli (art.- 30a KN)
· Wersja elektroniczna sprawozdania za 2017 r. [wersja wzoru z 2017.11.28 - źródło: MEN, www.men.gov.pl]
 

  Znajdź w serwisie



Zaawansowane
 

  Logowanie

Użytkownik
Hasło

Nie masz jeszcze konta ?
Chcesz publikować treści
we własnym imieniu ?
Zapomniałeś hasła ?
Kliknij tutaj
 

  Aktualnie online

Aktualnie jest 259 gości i 0 użytkowników online

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj


Wizyt w serwisie: 62347348
 

RIO :: Zobacz temat - przeniesienie dotacji podmiotowej (2540) pomiedzy rozdziałami
Witamy na stronach forum dyskusyjnego
prowadzonego przez Regionalne Izby Obrachunkowe.


Treści publikowane w tym forum przez pracowników Izb są ich indywidualnymi opiniami i nie mogą być traktowane jako stanowisko Regionalnych Izb Obrachunkowych.

Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane.
Niniejsze forum nie jest biurem ogłoszeń - posty reklamowe będą usuwane.
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  ProfilProfil   
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
RIO Forum News

przeniesienie dotacji podmiotowej (2540) pomiedzy rozdziałami

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> Problemy ogólne finansów publicznych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Pią Gru 01, 2017 4:54 pm    Temat postu: przeniesienie dotacji podmiotowej (2540) pomiedzy rozdziałami Odpowiedz z cytatem

czy możliwe jest przeniesienie planu wydatku dotacji podmiotowej (paragraf 2540) z rozdziału 80104 na rozdział 80149 zarządzeniem prezydenta
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Gru 01, 2017 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dotacja opisana w pytaniu, to "wydatek bieżący" nie będący wynagrodzeniem, ani uposażeniem.
Zmiany w budżecie może dokonać organ wykonawczy na podstawie kompetencji ustawowych z art. 257 pkt 3 ustawy o finansach publicznych.

Dokonując zmiany należy ją wyrazić kompletnie z punktu widzenia specyfikacji wydatków bieżących budżetu i dotacji budżetowych w uchwale budżetowej.

Skoro dotacje, oprócz przedstawienia w ogólnej tabeli wydatków bieżących są również wyszczególniane w załączniku dotacyjnym do uchwały budżetowej, opisana zarządzenie Prezydenta Miasta powinno również przedstawiać zmianę wydatków budżetowych w szczegółowości załącznika dotacyjnego do uchwały budżetowej.

Nie nalezy się przejmować reprezentowanymi gdzie niegdzie poglądami, że przepis art. 257 pkt 3 ustawy o finansach publicznych - nie dozwala organowi wykonawczemu JST do zmiany wydatków dotacyjnych, gdyż te uchwała budżetowa wyraża dodatkowo w odrębnym załączniku od załącznika wydatków bieżących.... icon_wink.gif
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Gru 05, 2017 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest możliwe. Pod warunkiem, że nie musisz tworzyć rozdziału zarządzeniem. Pamiętaj o zmianie załącznika dotacyjnego.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Gru 05, 2017 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Jest możliwe. Pod warunkiem, że nie musisz tworzyć rozdziału zarządzeniem. Pamiętaj o zmianie załącznika dotacyjnego.


Jak to .... grzecznie się pytam !!!

To co nie mogę w trybie ww. zmiany w dziale 801 utworzyć w rozdziale 80149 paragrafu 2540 icon_question.gif

A gdzie jest zapisane, że ZAMIANY w granicach działu - w rozumieniu art. 257 ust. 3 ustawy - to nie co innego, ale PRZESUNIĘCIA pomiędzy ISTNIEJĄCYMI podziałkami klasyfikacyjnymi icon_question.gif icon_redface.gif icon_eek.gif
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw Gru 07, 2017 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Anonymous napisał:
Jest możliwe. Pod warunkiem, że nie musisz tworzyć rozdziału zarządzeniem. Pamiętaj o zmianie załącznika dotacyjnego.


Jak to .... grzecznie się pytam !!!

To co nie mogę w trybie ww. zmiany w dziale 801 utworzyć w rozdziale 80149 paragrafu 2540 icon_question.gif

A gdzie jest zapisane, że ZAMIANY w granicach działu - w rozumieniu art. 257 ust. 3 ustawy - to nie co innego, ale PRZESUNIĘCIA pomiędzy ISTNIEJĄCYMI podziałkami klasyfikacyjnymi icon_question.gif icon_redface.gif icon_eek.gif


RÓWNIE GRZECZNIE ODPOWIADAM
RIO kwestionuje TWORZENIE ROZDZIAŁU zarządzeniem, bo o tym pisałam wcześniej.
POZDRAWIAM icon_smile.gif
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw Gru 07, 2017 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

,,,Przepraszam i grzecznie się pytam...

Która z 16 rio nie pozwala w ramach "zmiany wydatków w granicach działu" dokonywać takich zmian jakie nie są PRZESUNIĘCIEM w granicach ISTNIEJĄCYCH (przed zmianą) pozycji wydatkowych budżetu - ale RIO ta uważa że zawsze zmiana to PRZESUNIĘCIE ..... się pytam icon_question.gif

Znam takie regiony kraju, gdzie zmiana w granicach działu wydatków - oznacza każdą zmianę - byleby nie wykraczać poza "dział" oraz nie zmieniać w INWESTYCJĘ lub WYNAGRODZENIA I UPOSAŻENIA - jak to stanowi art. 257 pkt 3 ufp.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> Problemy ogólne finansów publicznych Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB 2.0.1 © 2001, 2002 phpBB Group


 
 
Web site derived from PostNuke, which is Free Software released under the GNU/GPL license
Warunki użytkowania | Polityka Prywatności |  Webmaster
Copyright 2002- RIO Łódź