Witamy na stronach serwisu: Regionalne Izby Obrachunkowe
 
 

  O ...

· RIO
· Krajowa Rada RIO
· Akty prawne
· Adresy Izb
 

  Menu główne

· Strona główna
· Forum
· Ankiety
· Ciekawe strony
· Kontakt

Zbiory tekstów
· Nowe akty prawne
· Pisma i interpretacje
· KR RIO
· Pisma UOKIK
· Orzecznictwo
· Wyniki kontroli NIK
· Varia
· Unia Europejska


 

  Systemy sprawozdawcze


BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 4.073.01.46 dla JST i RIO (z dn. 2018-06-25)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (BeSTi@ - tylko dla Administratora)

· Poradnik "Symulacje WPF"


SJO BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 4.073.01.46 (z dn. 2018-06-25)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (SJO BeSTi@ - tylko dla Administratora)




Dług publiczny
· Rb-Z, Rb-N - wzory dla JST (za 1,2 i 3 kwartał)
· Rb-Z/UZ, Rb-N/UN - dla 4 kw 2013 r. - wzory dla JST (WYŁĄCZNIE dla sprawozdań za IV kwartał)


Wynagrodzenia nauczycieli (art.- 30a KN)
· Wersja elektroniczna sprawozdania za 2017 r. [wersja wzoru z 2017.11.28 - źródło: MEN, www.men.gov.pl]
 

  Znajdź w serwisie



Zaawansowane
 

  Logowanie

Użytkownik
Hasło

Nie masz jeszcze konta ?
Chcesz publikować treści
we własnym imieniu ?
Zapomniałeś hasła ?
Kliknij tutaj
 

  Aktualnie online

Aktualnie jest 164 gości i 0 użytkowników online

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj


Wizyt w serwisie: 73290358
 

RIO :: Zobacz temat - Split payment-rozwiązania dla jst
Witamy na stronach forum dyskusyjnego
prowadzonego przez Regionalne Izby Obrachunkowe.


Treści publikowane w tym forum przez pracowników Izb są ich indywidualnymi opiniami i nie mogą być traktowane jako stanowisko Regionalnych Izb Obrachunkowych.

Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane.
Niniejsze forum nie jest biurem ogłoszeń - posty reklamowe będą usuwane.
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  ProfilProfil   
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
RIO Forum News

Split payment-rozwiązania dla jst
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 64, 65, 66  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> VAT w sferze budżetowej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Wto Kwi 17, 2018 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście : Tabela 10 -Plan finansowy Funduszu Pracy. Brak dotacji ale jest pozycja : refundacje wynagrodzeń.
Czyli niestety zmniejszenie wydatków w budżecie jst.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Kwi 17, 2018 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozostaje jednak art.127 ust 2 pkt 3 uofp icon_lol.gif
Powrót do góry
wojtania



Dołączył: 30 Lis 2002
Posty: 2888

PostWysłany: Wto Kwi 17, 2018 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Pozostaje jednak art.127 ust 2 pkt 3 uofp icon_lol.gif


i jak się do tego doda art 126 UOFP i art 8u3 ustawy o dochodach....to wychodzi, że w Ministerstwie pomimo zmiany osób odpowiedzialnych za planowanie i księgowość nadal Dobrej Zmiany nie widać, gdyż śeodki FP powinny trwafiać do JST w formie dotacji.

Dotacje są to podlegające szczególnym zasadom rozliczania środki z budżetu państwa, budżetu jednostek samorządu terytorialnego oraz z państwowych funduszy celowych przeznaczone na podstawie niniejszej ustawy, odrębnych ustaw lub umów międzynarodowych, na finansowanie lub dofinansowanie realizacji zadań publicznych.

Ale problem jest w czymm innym. Chodzi o VAT. No bo zgodnie z art 109 ustęp 12 ustawy o promocji:

 Środki trwałe lub wyposażenie zakupione z Funduszu Pracy przez:
1) organy zatrudnienia albo Ochotnicze Hufce Pracy na potrzeby związane z realizacją zadań określonych w ustawie stają się własnością Skarbu Państwa lub właściwego samorządu terytorialnego do wyłącznej dyspozycji odpowiednio: urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw pracy, wojewódzkiego urzędu pracy, powiatowego urzędu pracy, a także wydzielonej komórki organizacyjnej urzędu obsługującego właściwego wojewodę realizującej zadania określone w ustawie (...)

Co o ty myślicie? ....mam na myśli kontekst art 7 ust 2 ustawy VAT.

No bo może tak się porobić, że nie ma VAT na tzw."budżecie" urzędu pracy bo nie podlega on centralizacji ale może wpaść w VAT na tzw. Funduszu" w związku z przypadkiem, który opisuję....ale jaja....

Pozdr TW icon_wink.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Wto Kwi 17, 2018 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

" 2. Przez dostawę towarów, o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, rozumie się również przekazanie nieodpłatnie przez podatnika towarów należących do jego przedsiębiorstwa, w szczególności:
1) przekazanie lub zużycie towarów na cele osobiste podatnika lub jego pracowników, w tym byłych pracowników, wspólników, udziałowców, akcjonariuszy, członków spółdzielni i ich domowników, członków organów stanowiących osób prawnych, członków stowarzyszenia,.."

Czy w podanym przykładzie e mowa jest o zakupie przez PUP ze środków FP? PUP jest dysponentem tych środków. Nie następuje tutaj przekazanie darowizny. Nie rozumiem wątpliwości.
Powrót do góry
wojtania



Dołączył: 30 Lis 2002
Posty: 2888

PostWysłany: Wto Kwi 17, 2018 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PUP jest z mocy prawa jednostką budżetowa zespoloną w powiecie i wykonuje uchwałę budżetową powiatu. Nie jest dysponentem FP.

Budżet powiatu to jeden plan a FP to drugi, i ten drugi jest w ustawie budżetowej.

Majątkowo środki FP to Skarb Państwa a zatem mamy chyba przesłanki o których wyżej piszę..... icon_rolleyes.gif icon_wink.gif icon_lol.gif

Pozdr TW
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Wto Kwi 17, 2018 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to aby nadal jest dyskusja do tematu: Split Payment - rozwiązania dla jst?

Bo chyba idzie to w innym całkiem kierunku.
Powrót do góry
wojtania



Dołączył: 30 Lis 2002
Posty: 2888

PostWysłany: Wto Kwi 17, 2018 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...racja.

Cieszy mnie, że i inni zaczynają widzieć problemy funkcjonowania konta VAT do wielu kont rozliczeniowych i w zakresie dochodów i wydatków, i RDWO, i SZB, I projektów unijnych, i kont pozabudżetowych, i kont urzędu połączonego z organem, itp.itd.... w kontekscie jednej deklaracji VAT.

A miało być tak pięknie, gdyż SP miała nie dotyczyć JST.

TW icon_cool.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Wto Kwi 17, 2018 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a z czego wynika i kto twierdził, że miała nie dotyczyć JST? To związek Miast chciał wyprosić Ministra ... Ustawa obejmuje wszystkich podatników w tym JST. Niech fiskus wie kto buduje i z jakich materiałów budowlanych szkoły, żłobki publiczne itd niech wreszcie fiskus dowie się kto drogę w gminie budował bo na razie NIC nie wie, bo JST VAT nie odlicza a JPK nic nie daje....

Popiera Split całą gębą i żeby nie było- z JST jestem
Powrót do góry
wojtania



Dołączył: 30 Lis 2002
Posty: 2888

PostWysłany: Wto Kwi 17, 2018 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...moim prywatnym zdaniem to ZMP niepotrzebnie zajmował się tematem VAT. A są dokumenty i relacje kto i co z ZMP mówił, robił itp.itd. czy za czym lobbował. Mówi się nawet o tym że to co się dziele z VAt to skutki nieprzemyślanych działań kilku skarbników z dużych miast.

Ale wracając do SP ... schemat księgowań z przepływami pieniężnymi w wersji roboczej przed chwilą wysłałem tam gdzie trzeba, aby uzgodnić z kim trzeba to co trzeba. Ale póki co bez naliczonego podlegającego odliczeniu. Ten jutro.

Uważam, że błędnie wprowadzono SP w JST. Jeśłi już to powinno być tak jak w PJB....a nie jest. Państwowa jednostka budżetowa jest inaczej traktowana od samorządowej jednostki budżetowej. I to jest cały absurd SP, ale i centralizacji VAT. CZyli wychodzą błędy w poglądach kilku skarbników co to pisali artykuły że gmina to przedsiębiorstwo wieloodziałowe.

Co do JPK pełna zgoda.

Pozdr TW icon_cool.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Czw Kwi 19, 2018 7:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Wto Kwi 17, 2018 9:54 am

A co do SP to na 100% nie 240.

Dlaczego 240 nie???
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw Kwi 19, 2018 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo kanał będzie. ... orzekł guru Rachunkowości. To jeszcze tego nie wiesz ? Jakakolwiek polemika z tym Panem nie ma sensu....

Kolezanki i koledzu skarbnicy uczcie się. .... powiadam ....
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw Kwi 19, 2018 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Wysłany: Wto Kwi 17, 2018 9:54 am

A co do SP to na 100% nie 240.

Dlaczego 240 nie???


...bo SP nie zmienia zasad wyceny ani zasad gospodarki budzetowej brutto w jednostkach.

A co do dyskusji sami widzicie jak wypowiada sie gosc od kanalow. Pewnie ten troll od guru vat.... madry bo anonimowy.

Ksiegowania i przeplywy srodkow wlasnie sie ustalaja z kim trzeba i gdzie trzeba i sa juz rozrysowane.

Ustawa SP nie zmienia orzeciez ani wyceny ani gosoodarki JST.

Pozdr TW
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Kwi 20, 2018 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W wielu gminach systemy księgowe wymuszają zakładanie wielu kont na wydatki i dochody w kontekście usprawnienia pracy .Czyli konto bankowe dla SP będzie dodatkowym kontem ale i dla dochodów i wydatków- incydentalnie być może ???
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Kwi 20, 2018 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem TAK, tak z innej beczki-jak człowiek wykształcony, trener, wykładowca, wielki ekspert Banku Światowego na forum może używać słów "troll guru VAT", jak bardzo trzeba być zakompleksionym człowiekiem, żeby tak pisać.... Jestem zszokowana...
Powrót do góry
wojtania



Dołączył: 30 Lis 2002
Posty: 2888

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2018 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...też jestem zszokowany skąd takie wnioski? Zero kompleksów Pani skarbnik. Cóż nerwy widać Pani Skarbnik puszczają. A domyślam się nawet której icon_lol.gif. Pozdrawiam icon_cool.gif

A wracając do głównego wątku, dziś już wiadomo jak poradzić sobie i ze sprawami budżetowymi i z księgowymi przy SP.

Modele ewidencyjne poszły tam gdzie trzeba i do kogo trzeba do uzgodnienia.

Bo to nie jest tak, że jedynie ustawa VAT się liczy. Trzeba też uwzględnić UOFP i UOR i prawo samorządowe oraz fakt, iż trzeba będzie nauczyć jednostki zarządzania środkami na kontach VAT do wszystkich rachunków rozliczeniowych.

Będzie troszkę pracy.

TW icon_cool.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> VAT w sferze budżetowej Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 64, 65, 66  Następny
Strona 11 z 66

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB 2.0.1 © 2001, 2002 phpBB Group


 
 
Web site derived from PostNuke, which is Free Software released under the GNU/GPL license
Warunki użytkowania | Polityka Prywatności |  Webmaster
Copyright 2002- RIO Łódź