Witamy na stronach serwisu: Regionalne Izby Obrachunkowe

O ...

· RIO
· Krajowa Rada RIO
· Akty prawne
· Adresy Izb

Menu główne

· Strona główna
· Forum
· Ankiety
· Ciekawe strony
· Kontakt

Zbiory tekstów
· Nowe akty prawne
· Pisma i interpretacje
· KR RIO
· Pisma UOKIK
· Orzecznictwo
· Wyniki kontroli NIK
· Varia
· Unia Europejska

Systemy sprawozdawcze

BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 4.079.00.48 (z dn. 2018-10-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (BeSTi@ - tylko dla Administratora)

· Poradnik "Symulacje WPF"

SJO BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 4.079.00.48 (z dn. 2018-10-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (SJO BeSTi@ - tylko dla Administratora)

Dług publiczny
· Rb-Z, Rb-N - wzory dla JST (za 1,2 i 3 kwartał)
· Rb-Z/UZ, Rb-N/UN - dla 4 kw 2013 r. - wzory dla JST (WYŁĄCZNIE dla sprawozdań za IV kwartał)

Wynagrodzenia nauczycieli (art.- 30a KN)
· Wersja elektroniczna sprawozdania za 2017 r. [wersja wzoru z 2017.11.28 - źródło: MEN, www.men.gov.pl]

Znajdź w serwisie

Zaawansowane

Logowanie

Użytkownik
Hasło

Nie masz jeszcze konta ?
Chcesz publikować treści
we własnym imieniu ?
Zapomniałeś hasła ?
Kliknij tutaj

Aktualnie online

Aktualnie jest 318 gości i 0 użytkowników online

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj

Wizyt w serwisie: 75744042

RIO :: Zobacz temat - Sprawozdanie Rb 27S w zakresie dotacji z budzetu państwa
Witamy na stronach forum dyskusyjnego
prowadzonego przez Regionalne Izby Obrachunkowe.

Treści publikowane w tym forum przez pracowników Izb są ich indywidualnymi opiniami i nie mogą być traktowane jako stanowisko Regionalnych Izb Obrachunkowych.

Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane.
Niniejsze forum nie jest biurem ogłoszeń - posty reklamowe będą usuwane.
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  ProfilProfil   
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
RIO Forum News

Sprawozdanie Rb 27S w zakresie dotacji z budzetu państwa
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> Problemy merytoryczne sprawozdawczości
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość

PostWysłany: Sro Lut 01, 2017 3:03 pm    Temat postu: Sprawozdanie Rb 27S w zakresie dotacji z budzetu państwa Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy i koleżanki , czy dobrze robię sprawozdanie Rb27S , w przypadku pozycji dotyczących dotacji celowych z budżetu państwa , dotyczy kwot wykazywanych w kolumnie 8 dochody otrzymane gdy były zwroty dotacji tak w ciagu roku jak też i w styczniu 2017. Ja uważa ze w kolumnie dochody otrzymane tzreba wykazać wszystkie kwoty które wpłynęły w okresie od stycznia do grudnia 2016 do gminy , bez pomniejszania ich o dokonane zwroty. Dokonane zwroty w miesiącu styczniu pomniejsza jedynie kolumnie dochody wykonane. Czy moje rozumowanie jest dobr?
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Czw Lut 02, 2017 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy pomogę ale ja również tak wykazuję, w kol. dochody otrzymane wszystkie kwoty dotacji, które wpłynęły na rachunek bankowy w okresie 01.01.- 31.12 danego roku, bez pomniejszania o dokonane zwroty z tytułu niewykorzystanej dotacji w 100%.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Czw Lut 02, 2017 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też tak robię i moje RIO po przemyśleniu sprawy przyznało mi rację.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Czw Lut 02, 2017 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie do końca jestem tego pewna. Gdyż w Rozp.MF w sprawie sprawozdawczości budżetowej napisane jest,iż "W sprawozdaniach rocznych jednostki samorządu terytorialnego wykazują wysokość otrzymanych dotacji celowych,po potrąceniu zwrotów dokonananych do dnia 31 stycznia roku następującego po roku,za który sporządzane jest sprawozdanie".
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Czw Lut 02, 2017 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Nie do końca jestem tego pewna. Gdyż w Rozp.MF w sprawie sprawozdawczości budżetowej napisane jest,iż "W sprawozdaniach rocznych jednostki samorządu terytorialnego wykazują wysokość otrzymanych dotacji celowych,po potrąceniu zwrotów dokonananych do dnia 31 stycznia roku następującego po roku,za który sporządzane jest sprawozdanie".

ale ten ust.6 jest zastrzegany w objaśnieniach do kolumny "Dochody wykonane" a nie kol. "D otrzymane." Zobaczcie gdzie jest zwrot ... z zastrzeżeniem ust.6. Myśle , że niefortunnie użyto w tym ust. 6 określenia _otrzymanych dotacji_i to wszystkie nas myli. Też myślałam, że chodzi tu o dochody otrzymane ale teraz nie jestem tego taka pewna. Sam ust 6 nie mówi, gdzie trzeba wykazywać 'wysokość otrzymanych dotacji'. Tylko przytoczenie go w ust 4 pkt 2 wskazywałoby że chodzi o pomniejszanie kolumny"doch wykonane" a nie o kolumnę "dochody otrzymane". w kol. "otrzymane" nie ma tego zastrzeżenia. Pewna nie jestem ale jednoznaczne to nie jest.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Czw Lut 02, 2017 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja jestem pewna na 100%. Moje RIO też się nad tym zastanawiało, bo pierwotnie wymagali żebym poprawiła sprawozdania ale uważałam, że nie mają racji. Po przeanalizowaniu przepisów, pani zadzwoniła, PRZEPROSIŁA i przyznała mi rację. Nie pomniejsza się dochodów otrzymanych o zwroty dokonane w styczniu
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Sob Lut 04, 2017 1:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
A ja jestem pewna na 100%. Moje RIO też się nad tym zastanawiało, bo pierwotnie wymagali żebym poprawiła sprawozdania ale uważałam, że nie mają racji. Po przeanalizowaniu przepisów, pani zadzwoniła, PRZEPROSIŁA i przyznała mi rację. Nie pomniejsza się dochodów otrzymanych o zwroty dokonane w styczniu

oczywiście , że tak icon_smile.gif
dochody otrzymane to są fizyczne wpływy na rachunek bankowy 1.01-31.12 jeśli zwrot dotacji nastąpił np. 31.12 to z automatu 133 jest pomniejszone , jeśli nastąpił w styczniu to nic nie wnosi do kolumny w rb-27s

zastanawiam się skąd wogóle taki pomysł żeby pomniejszać 133 zwrotami ze stycznia na podstawie jakiego dokumentu
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Sob Lut 04, 2017 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co ze zwrotami za 2015 dokonanymi w styczniu 2016? Czy w kolumnie dochody otrzymane w rocznym Rb-27S za 2016 trzeba je odjąć od wykonanych za ten rok?
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Nie Lut 05, 2017 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie w Rozp. jest napisane ze zwroty dotacji dokonane w ciągu roku tj. w okresie od stycznia 2016 do grudnia 2016 w Sprawozdaniu Rb 27S w kolumnie dochody otrzymane należy wykazac kwoty dotacji po pomniejszeniu o zwroty dokonane w okresie do 31 grudnia 2016.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Pon Lut 06, 2017 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
A co ze zwrotami za 2015 dokonanymi w styczniu 2016? Czy w kolumnie dochody otrzymane w rocznym Rb-27S za 2016 trzeba je odjąć od wykonanych za ten rok?

jeśli zwroty dokonałaś 2016 to rachunek jest o te zwroty pomniejszony

jesli chodzi o kolumne wykonanych to w 2016 ich też nie ma bo były w wykonanych 2015
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Pon Lut 06, 2017 2:03 pm    Temat postu: A co ze zwrotami za 2015 dokonanymi w styczniu 2016? Czy w kolumnie dochody otrzymane w rocznym Rb-27S za 2016 trzeba je Odpowiedz z cytatem

Instrukcja sporządzenia sprawozdań budżetowych w zakresie dotacje celowe odnośnie kol "Dochody otrzymane" podaje, że wpisujemy kwoty dotacji celowych, które wpłynęły na rachunek bankowy j.s.t. w okresie sprawozdawczym. O zwrotach nie ma słowa zatem zgodnie z instrukcją pomijamy zwroty, chyba, że zapomniano dodać "po pomniejszeniu o zwrot' Zatem jeżeli ktoś posiada opinię w tej sprawie bardzo proszę o podzielenie się informacją
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Wto Lut 07, 2017 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam słowna informacje z RIO ze zwroty dotacji dokonane w starym roku tj. 2016 pomniejszają kwotę dotacji w kolumnie dotacje otrzymane ale nadal mam wątpliwości czy to jest słuszne gdyż nigdzie w rozporządzeniu ne ma napisane ze w przypadku zwrotu dotacji w starym roku w kolumnie otrzymane pomniejszmy o dokonane zwroty , jedynie jest opis ale dotyczący kolumny "wykonane" . Teraz mam dylemat jaka kwote wykazać w kolumnie dochody otrzymane czy po uwzględnieniu zwrotów dokonanych w listopadzie i grudniu czy też bez uwzględniania zwrotów
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Wto Lut 07, 2017 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro wpłynęły i wypłynęły w tym samym roku to należy pomniejszyć dochody otrzymane o kwotę zwrotów...[/u]
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Sro Lut 08, 2017 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja zgodnie z rozporządzeniem zwroty do 31.01 następnego roku ksieguje na zmniejszenie 901 -dotacji W kolumnie wykonane , jest więc zmniejszone o dokonany zwrot (czyli tak jakby było odprowadzenei do 31.12) A w kolumnie otrzymane wpisuje kwotę faktycznie otrzymaną na rachunek . I to potwierdziła pani prowadzaca szkolenie (w RIO)
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Wto Lut 14, 2017 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4. Dochody z tytułu subwencji ogólnej i dotacji celowych, otrzymanych z budżetu państwa, wykazuje się, z zastrzeżeniem ust. 5, w następujący sposób:
1) w kolumnie "Plan (po zmianach)" - wykazuje się dane o planowanych dochodach, zgodnie z planem po ewentualnych zmianach; kwoty planowanych dochodów powinny być zgodne w zakresie:
a) subwencji ogólnej - z ostatnim zawiadomieniem Ministra Finansów o przyznanych kwotach subwencji ogólnej i jej poszczególnych części,
b) dotacji celowych z budżetu państwa - z decyzjami dysponentów części budżetowych o przyznanych kwotach dotacji celowych;
2) w kolumnie "Dochody wykonane (wpływy minus zwroty)" - wykazane kwoty powinny być zgodne z kwotami subwencji ogólnej i jej poszczególnych części przekazanymi przez Ministra Finansów oraz kwotami dotacji celowych przekazanymi przez dysponentów części budżetu państwa, z zastrzeżeniem ust. 6;
3) w kolumnie "Dochody otrzymane" - kwoty subwencji ogólnej i dotacji celowych, które wpłynęły na rachunek bankowy jednostek samorządu terytorialnego w okresie sprawozdawczym.
5. Dochody budżetowe wykonane bez przypisu należności, dla których przepisy odrębne nie przewidują przypisu, w kolumnie "Należności" należy wykazać w wysokości zrealizowanych dochodów, na podstawie ewidencji analitycznej do konta rachunku bieżącego - subkonto dochodów oraz do kasy jednostki i zapłaconych kartą płatniczą.
6. W sprawozdaniach rocznych jednostki samorządu terytorialnego wykazują wysokość otrzymanych dotacji celowych, po potrąceniu zwrotów dokonanych do dnia 31 stycznia roku następującego po roku, za który sporządzane jest sprawozdanie.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> Problemy merytoryczne sprawozdawczości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach