Witamy na stronach serwisu: Regionalne Izby Obrachunkowe
 
 

  O ...

· RIO
· Krajowa Rada RIO
· Akty prawne
· Adresy Izb
 

  Menu główne

· Strona główna
· Forum
· Ankiety
· Ciekawe strony
· Kontakt
· RODO

Zbiory tekstów
· Nowe akty prawne
· Pisma i interpretacje
· KR RIO
· Pisma UOKIK
· Orzecznictwo
· Wyniki kontroli NIK
· Varia
· Unia Europejska


 

  Systemy sprawozdawcze


BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Poradniki i instrukcje
· "Metodologia opracowywania WPF" (wg wzoru Dz.U. 2019 poz. 1903)
· Poradnik "Symulacje WPF"
· Poradnik "Aktualizacja SQL Server 2008R2 do SQL 2012"
· Poradnik "Sprawozdania finansowe" za 2018 w BeSTii


SJO BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (SJO BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Dług publiczny
· Rb-Z, Rb-N - wzory dla JST (za 1,2 i 3 kwartał)
· Rb-Z/UZ, Rb-N/UN - dla 4 kw 2013 r. - wzory dla JST (WYŁĄCZNIE dla sprawozdań za IV kwartał)


Wynagrodzenia nauczycieli (art.- 30a KN)
· Wersja elektroniczna sprawozdania za 2019 r. [wersja wzoru z 2019.12.19 - źródło: MEN, www.men.gov.pl]
 

  Znajdź w serwisie



Zaawansowane
 

  Logowanie

Użytkownik
Hasło

Nie masz jeszcze konta ?
Chcesz publikować treści
we własnym imieniu ?
Zapomniałeś hasła ?
Kliknij tutaj
 

  Aktualnie online

Aktualnie jest 275 gości i 0 użytkowników online

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj


Wizyt w serwisie: 109653413
 

RIO :: Zobacz temat - Posiłki w szkołach- wyrok NSA
Witamy na stronach forum dyskusyjnego
prowadzonego przez Regionalne Izby Obrachunkowe.


Treści publikowane w tym forum przez pracowników Izb są ich indywidualnymi opiniami i nie mogą być traktowane jako stanowisko Regionalnych Izb Obrachunkowych.

Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane.
Niniejsze forum nie jest biurem ogłoszeń - posty reklamowe będą usuwane.
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  ProfilProfil   
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
RIO Forum News

Posiłki w szkołach- wyrok NSA
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 34, 35, 36  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> VAT w sferze budżetowej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Pią Sty 19, 2018 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt tego nie zrobił jak nalezalo
Powrót do góry
kawowy



Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 56

PostWysłany: Pią Sty 19, 2018 9:21 pm    Temat postu: Re: Kolejny wyrok ws. Posiłków Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
27.09.2017r. Wsa w lodzi I Sa/łd 58/17. I znowu uchylenie wadliwe interpretacji ministra w której kolejny raz próbował wymusić zwolnienie a nie np z vat....

Skarźcie te interpretacje..

Michał Szczypiór
[/quote]

Panie Michale, coś nie tak z tą sygnaturą, baza orzeczeń wyrzuca postanowienie dot. podatku dochodowego.
Ja interpretacje ministra zaskarżyłem i na razie czekam na wyroki w swojej sprawie.


A wracając do postanowienia I Sa/Wr 123/17 to ile już postępowań dotyczących gmin zostało zawieszonych w NSA?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Sob Sty 20, 2018 12:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Winno być 581/17. Michał Szczypiór
Powrót do góry
wojtania



Dołączył: 30 Lis 2002
Posty: 3110

PostWysłany: Czw Lut 15, 2018 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uprzejmie przypominam,iż zgodnie z art. 52 ustęp 15 ustawy o finansowaniu zadań oświatowych:

Opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego w publicznych placówkach wychowania przedszkolnego prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego oraz opłaty za korzystanie z wyżywienia w takich placówkach stanowią niepodatkowe należności budżetowe o charakterze publicznoprawnym, o których mowa w art. 60 pkt 7 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych"

A ZATEM SĄ ONE POZA VAT. icon_idea.gif icon_idea.gif icon_idea.gif icon_idea.gif

Czy uwzględniliście ten fakt w swoich deklaracjach VAT ????....wątpię.




Pozdr TW icon_cool.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Pią Lut 16, 2018 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od 1 stycznia 2018 obowiązuje art 52 ust 15 więc pewnie trzeba ponownie pisać o interpretację.
Powrót do góry
wojtania



Dołączył: 30 Lis 2002
Posty: 3110

PostWysłany: Nie Lut 18, 2018 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...NIC NIE TRZEBA PISAĆ BO TO DANINA PUBLICZNOPRAWNA NIEPODATKOWA Z AUTOMATU NIE PODLEGA POD VAT.

Jednakże warto zwrócić uwagę, i o to warto napisać a ponieważ i tak będzie negatywnie, to potem trzeba zaskarżyć sprawę dożywiania i powołać się na TSUE, o którym niżej piszę.

Przecież do końca ubiegłego roku UOSO jasno definiowała sposób pobierania opłat za posiłek w szkole i przedszkolu. NIE BYŁA TO PEŁNA KWOTA PONIESIONYCH KOSZTÓW....A JEDYNIE TZW. WSAD DO GARA.

Art 14u6 UOSO

"Do ustalania opłat za korzystanie z wyżywienia w publicznych przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych oraz publicznych innych formach wychowania przedszkolnego przepisy art. 106 ustawy - Prawo oświatowe stosuje się odpowiednio."

"Art. 106. 4. Do opłat wnoszonych za korzystanie przez uczniów z posiłku w stołówce szkolnej, o których mowa w ust. 3, nie wlicza się wynagrodzeń pracowników i składek naliczanych od tych wynagrodzeń oraz kosztów utrzymania stołówki."

(PRZYPOMNIJCIE SOBIE WCZEŚNIEJSZY 67A UOSO)

A zatem weżcie ludzie się ogarnijcie w tych Waszych gminach, szkołach i przedszkolach i sięgnijcie do:

Wyroku TSUE w sprawie C 520/14 Gemeente Borsele

(...) Takie rozróżnienie między kosztami funkcjonowania a kwotami otrzymanymi za oferowane usługi może sugerować, iż udział
rodziców należy raczej uznać za opłatę aniżeli wynagrodzenie (zob. analogicznie wyrok z dnia 29 października 2009 r., Komisja/Finlandia, C 246/08, EU:C:2009:671, pkt 50). (...)

OD LAT ŁAMIECIE UOFP I STOSUJECIE BŁĘDNE STANOWISKO RIO GDYŻ ZAWIERACIE UMOWY CYWILNOPRAWNE Z RODZICAMI DZIECI W PRZEDSZKOLACH.

A POWINNIŚCIE STOSOWAĆ ART 60 PKT 7 UOFP....BO TO OPŁATA ZAWSZE BYŁA....i nawet UOSO tak zawsze stanowiła.

I śmiem twierdzić, że tak samo powinno być w szkołach.

Patrz powyższy wyrok TSUE.

Pozdr TW icon_rolleyes.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Pon Lut 19, 2018 8:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Minister analizuje...
http://samorzad.pap.pl/depesze/redakcyjne.edukacja.aktualnosci/181105/VAT-w-przedszkolu--Resort-finansow-analizuje-sprawe-podatku-VAT-od-oplat-przedszkolnych
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Lut 19, 2018 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaskoczylo ich to rozwiazanie bo szlag trafil ich interpretacje. A jak ktos sie w to wgryzie to zorientuje sie ze od lat gra w bambuko
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Mar 05, 2018 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dawno WSA w Krakowie orzekł, że posiłki są poza VAT ale gminy słuchać nie chcą bo i po co....a teraz lament
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob Mar 10, 2018 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a w 2015 Poznań, I Sa/Po 1041/14 z 11.02.2015, potem NSA w I FSK 1271/15 i 1317/15 z 9.6.2017r ale polski samorząd terytorialny z uporem maniaka słucha Ministra Finansów i wadliwych interpretacji, które wszystkie zostają przez sądy uchylane. Pamiętajcie, po wdrożeniu Dyrektywy do polskiego porządku prawnego, ma ona PIERWSZEŃSTWO przed polską ustawą VAT.... dlatego WSA/NSA podkreślam WSZYSTKO UCHYLAJĄ MINISTROWI jako niezgodne z Dyrektywą. Pora słuchać tych co rozstrzygają w Polsce . Minister władzy nie sprawuje, interpretacja to tylko interpretacja, wszelkie sprawy rozstrzygają i spory niezależne SĄDY a to powszechne a to administracyjne i pora tym Waszym radcom prawnym to uświadomić ..ale oni tego nie chcą... wolą firmy z zewnątrz na kilkaset tysięcy za obsługę icon_smile.gificon_smile.gif brawo brawo !!!!!
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Mar 12, 2018 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wszystkie jst korzystają z firm doradczych icon_lol.gif
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Mar 12, 2018 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I chwała im za to.....
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Mar 13, 2018 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co to zmienia? I tak wystawiaja faktury vat zw. A to blad....

Pozdr TW
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Mar 19, 2018 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na szkoleniu w Gdańsku pan Szczypiór omawial w tej sprawie wyrok wsa w Gdańsku w sprawie miasta Malbork z 28 lutego 2018r. Kolejny wyrok w którym minister finansów przegrał sprawę walki o zwolnienia z vat. Sąd wskazał ze to nie jest działalność gospodarcza i nie powinno się stosować zwolnienia. W ocenie Szczypióra to początek nowej dobrej zmiany w vat i wreszcie będzie zgodnie z dyrektywa
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw Mar 22, 2018 4:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Minister analizuje...
http://samorzad.pap.pl/depesze/redakcyjne.edukacja.aktualnosci/181105/VAT-w-przedszkolu--Resort-finansow-analizuje-sprawe-podatku-VAT-od-oplat-przedszkolnych



czy ktos wie, co wynikło z tych analiz????
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> VAT w sferze budżetowej Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 34, 35, 36  Następny
Strona 3 z 36

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB 2.0.1 © 2001, 2002 phpBB Group


 
 
Web site derived from PostNuke, which is Free Software released under the GNU/GPL license
Warunki użytkowania | Polityka Prywatności |  Webmaster
Copyright 2002- RIO Łódź