Przejdź do treści strony Przejdź do menu
Grafika KRRIO - Actum Est De Re Publica

Zachęcamy do zapisania się do newslettera

Kredyty i pożyczki zaciągane na sfinansowanie skutków znowelizowanej Karty Nauczyciela (2000-2001)

Szanowni Państwo

Zmiana zasad wynagradzania nauczycieli wynikająca z nowelizacji ustawy Karta Nauczyciela została wprowadzona w trakcie realizacji budżetów. Skutki finansowe regulacji prawnych obciążyły samorządy, do zadań których należy prowadzenie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadpodstawowych, szkół specjalnych, centrów, ośrodków i jednostek obsługi ekonomiczno-administracyjnej szkół, a także prowadzenie innych jednostek realizujących zadania pozaszkolne. Na realizację tych zadań samorządy otrzymują część oświatową subwencji ogólnej.

Regionalne Izby Obrachunkowe przyjęły zobowiązanie przeprowadzenia wśród objętych nadzorem jednostek samorządu terytorialnego badania ankietowego w zakresie określonym i uzgodnionym z Ministerstwem Finansów.

Przeprowadzone badanie ankietowe miało na celu pozyskanie informacji o wielkości kredytów i pożyczek zaciągniętych w 2000 r. i planowanych do zaciągnięcia w 2001 roku, koszcie ich uzyskania oraz o przypadających terminach spłaty.

 

Pełny tekst opracowania "Kredyty i pożyczki zaciągane na sfinansowanie skutków znowelizowanej Karty Nauczyciela (zaciągnięte w 2000 roku i zaciągane w 2001 roku)"

DOCKredyty i pożyczki zaciągane na sfinansowanie skutków znowelizowanej Karty Nauczyciela (2,66MB)
(rozmiar pliku około 2,7 MB)

Data publikacji: 28-12-2020 12:44
Przewiń do góry Przewiń do góry