Przejdź do treści strony Przejdź do menu
Grafika KRRIO - Actum Est De Re Publica

Zachęcamy do zapisania się do newslettera

Komunikaty Ministerstwa Finansów dotyczące sprawozdawczości budżetowej i z operacji finansowych

W dniu 9 lutego 2022 r. na stronie internetowej Ministerstwa Finansów www.mf.gov.pl w części Ministerstwo Finansów >  Co robimy >  Budżet państwa >  Budżety jednostek samorządu terytorialnego >  System informatyczny BeSTi@ opublikowano komunikaty dotyczące:

  • Aplikacji do przekazywania sprawozdań budżetowych [dot. rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 11 stycznia 2022 r. w sprawie sprawozdawczości budżetowej (Dz.U. poz. 144)],
  • Struktur danych sprawozdań w formie dokumentu elektronicznego (dokumentacja wejścia-wyjścia Systemu BeSTi@),
  • Aplikacji do przekazywania do GUS sprawozdań jednostkowych i zbiorczych za IV kwartał [dot. rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 11 stycznia 2022 r. w sprawie sprawozdawczości budżetowej (Dz.U. poz. 144)],
  • Aplikacji do przekazywania sprawozdań jednostek sektora finansów publicznych w zakresie operacji finansowych [dot. rozporządzenia Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 17 grudnia 2020 r. w sprawie sprawozdań jednostek sektora finansów publicznych w zakresie operacji finansowych (Dz.U. poz. 2396 z późn. zm.)].

Powyższe komunikaty wyjaśniają wątpliwości jednostek samorządu terytorialnego dotyczące sporządzania i przekazywania sprawozdań po zmianach w rozporządzeniach.

Data publikacji: 11-02-2022 09:13 Data modyfikacji: 11-02-2022 09:14
Przewiń do góry Przewiń do góry